N 49°48'24" E 15°57'25"


Na stránkách se průběžně pracuje

Obec Oflenda leží v Pardubickém kraji v okrese Chrudim, necelých 8 km od města Hlinsko v Čechách. Svým jménem je jedinečná. Jako jediná obec v České republice začíná písmeny Of . Historie také tvrdí, že Oflenda tu byla již v čtyřicátých letech 17. století, tedy po třicetileté válce kdy se sem, do tehdejšího mlýnu, přistěhoval jeden ze slavného rodu Žampachů, vlastnících hrad Žampach nedaleko Žamberku. V dřívějších letech a podle Hlinecké Matriční knihy se tento kraj nazýval jako oblast Oflenda a Holetín.

Oflenda v knihách:
Z dob šerých, dávných - pověst o pokladu z Oflendy sepsaná Antonínem Hlineckým byla vydána v roce 1909 a je uložena ve Skutečském muzeu. Zde naleznete její část Poklad u Oflendy.
Divnopis - zmínka o Oflendě je i v této knize zabývající se názvy obcí a jejich původu rok vydání 2006.

Oflenda ve světě:
Už dlouho dobu jsou na Oflendě shromažďovány kameny z celého světa. Od dubna roku 2006 jsou kameny nasbírané na Oflendě rozváženy po světě i po významných místech naší republiky. K této činnosti existuje veřejně dostupný dokumentační záznam obsahující fotografii, popis místa umístění, souřadnice. Z těchto informací je spočtena vzdálenost umístění kamene od Oflendy.
Zde máte možnost si prohlédnout aktuální stav Oflenda ve světě

důvody rozvozu kamenů:
1) Nikdo jiny to nedělá.
2) Rozšiřují se tímto nové obzory a působnost obce.
atd.

Nejcennější vždy je to, čeho nám pozbývá!Titulní strana
Mapa
Akce
Fotogalerie
Historie
Návštěvní kniha
O stránkách
Odkazy

Poslední aktualizace provedena 2007-07-20
© 2007